Marţi a fost inaugurata oficial in Suceava punerea in functiune a axului de 400 de kilovolti Moldova, un proiect national complex, care a constat in lucrari de retehnologizare a patru statii electrice din zona de est a tarii.
La inaugurare a participat si ministrul economiei Adriean Videanu dar şi preşedintele A.N.R.E., Petru Lificiu, preşedintele Consiliului Judeţean, Gheorghe Flutur si primarul municipiului Sucevava, Ion Lungu.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.


I think i’ve seen this somewhere before…but it’s not bad at all