60 de milioane de lei vechi. Atat este amenda pentru operatorii de transport care nu respecta perioadele de conducere si odihna ale conducatorilor auto.
In urma accidentelor din ultima perioada, in care au fost implicate microbuze pentru transport persoane, Guvernul a decis sa ia masuri. Astfel, pentru a veni in sprijinul prevenirii accidentelor, s-a luat hotararea de a se inaspri sanctiunile aplicate pentru nerespectarea normelor legislative.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

