Focar de rabie in judet

Autoritatile sanitare din judetul Suceava au descoperit un focar de rabie in comuna Izvoarele Sucevei.

Sapte persoane din localitate au fost vaccinate antirabic, dupa ce au intrat în contact cu o bovina bolnava de rabie. Potrivit directorului DSP Suceava, doctorul Alexandru Lazareanu, trei din cele sapte persoane sunt chiar medici veterinari.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close