România a avut binecuvântarea Patriarhului Ierusalimului pentru a construi manastirea de la Ierihon. Documentul doveditor ar fi fost publicat în cartea „Viata parintelui Ilarion Argatu, scrisa de mâna sa”.
Tot în aceasta carte a părintelui din Boroaia se regasesc si actele de vânzare-cumparare ale terenului pe care a fost ridicata manastirea româneasca. Insă, Patriarhia României nu recunoaste înscrisurile pentru ca nu au fost semnate si de Patriarh.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

