Isteria termoizolarii obligatorii a blocurilor îi cuprinde pe sucevenii care zi de zi sunt avertizati ca vor fi amendati daca nu îsi izoleaza locuintele. Este invocata asa-numita „lege a fatadelor” care nu cere termoizolarea cladirilor, ci numai reabilitarea din punct de vedere arhitectural.
În încercarea de a calma populatia, primarul Ion Lungu a declarat ca nimeni nu va fi amendat daca nu isi izoleaza locuinta.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

