Încep controalele de sezon

Pensiunile si hotelurile din judetul Suceava, în special cele din zona de munte, se pregatesc pentru primirea oaspetilor de sarbatori. Stiu asta si inspectorii Directiei ed Sanatate Publica Suceava care au început controalele la pensiuni, hoteluri si restaurante pentru a vedea care sunt conditiile pe care acestea le ofera turistilor de Craciun si de Anul Nou.

Vor fi verificate în primul rînd spatiile de cazare care trebuie sa fie curate, dezinfectate si sa asigure un minim de conditii. Apoi sunt controlate alimentele si mediul în care acestea sunt depozitate pentru a se evita situatiile neplacute cum ar fi toxiinfectiile alimentare dar va fi verificat si personalul care lucreaza în unitati de cazare si de alimentatie publica. Fiecare angajat este obligat sa detina o fisa de aptitudine medicala, eliberata de medicul de familie si care atesta sanatatea personalului.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close