Ortodocşii sărbătoresc duminică, 8 septembrie, Naşterea Maicii Domnului – cea mai veche sărbătoare a Creştinismului şi prima din calendarul religios, după debutul Anului nou bisericesc la 1 septembrie. Duminica va fi hram în 40 de localitaţi din judeţ, iar la Suceava credincioşii sunt aşteptaţi la Biserica monument „Inmemoriam”, de lângă Palatul de Justiţie, cu hramul Naşterii Maicii Domnului.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

