Modernizarea Spitalului Judeţean de Urgenţe „Sfântul Ioan cel Nou” Suceava va continua în acest an cu investiţii de 4,5 milioane de lei la secţiile ORL şi Cardiologie, iar Consiliul Judeţean caută fonduri şi pentru reabilitarea secţiilor de Neurologie şi Urgenţe Neurovasculare. şeful administraţiei judeţene, Ioan Cătălin Nechifor, a mai anunţat şi că un investitor italian este interesat să deschidă la Suceava o secţie de radioterapie pentru copii.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

