Dacă vă pasă, ieşiţi din casă! Acesta este apelul la care au reacţionat sucevenii care susţin proiectul Salvaţi Roşia Montană. Peste 200 de oameni s-au alaturat astfel protestelor naţionale împotriva exploatării cu cianuri de la Roşia Montană. Ei au participat la un miting în faţa Prefecturii şi au plecat în marş pe străzile oraşului, în încercarea de a se face cât mai vizibili. Mesajul lor este foarte clar: trădarea de ţară, în aur se măsoară.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

