Senatul României a adoptat miercuri noul Cod Silvic în varianta care prevedere limitarea exploatărilor de pădure la 30%, limitare ce a stârnit controverse în rândul politicienilor, dar şi a agenţilor economici. Şi totuşi aceasta nu este nici pe de parte cea mai gravă problemă a noului Cod, spune jurnalistul şi activistul de mediu Liviu Mihaiu, invitat alături de ministrul Mediului, Graţiela Gavrilescu, în emisunea “Vorbeşte Liber” de la Televiziunea Naţională.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

