Am ajuns să vedem muzicanţi de stradă norvegieni, prestând în parcurile Sucevei. Aşa au glumit joi seara artiştii de blues, invitaţi ai Festivalului Internaţional de Muzică Blues Con-Fusion Fani Adumitroaie care are loc în acest weekend. De fapt, chiar asta au făcut muzicienii: au împărţit invitaţii şi au cântat live în mai multe locuri din oraş, pentru a le arăta sucevenilor în ce fel ar putea petrece timp de calitate, vineri şi sâmbătă seara, la Gârla Morii.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

