Excelența Sa Gerhard Reiweger, ambasadorul Austriei în România, a vizitat, joi, Muzeul de Istorie, obiectiv aflat în curs de restaurare. Directorul Muzeului Bucovinei, Emil Ursu, l-a invitat pe ambasador și a participat la deschiderea oficială care va avea loc la începutul lunii iulie.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

