Suntem în săptămâna prevenirii criminalităţii, o acţiune de informare organizată de Poliţia Română. La Suceava, peste 200 de poliţişti s-au aflat luni în şcoli şi alte locaţii frecventate de tineri cu scopul de a responsabiliza minorii. De altfel, întreaga acţiune, spun poliţiştii, este pentru siguranţa copiilor şi dezvoltarea unui comportament preventiv de la vârste fragede.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

