Triajul epidemiologic de la început de an şcolar a găsit în şcolile din judeţ sute de copii bolnavi. Peste 240 de elevi s-au întors la şcoală, după vacanţa de vară, cu râie şi păduchi. Situaţia se repetă an de an, semn că la capitolul igienă mai este mult de lucrat. Controlul a fost efectuat în peste 430 de unităţi de învăţământ, atât din mediul rural, cât şi din oraşe.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

