Prima celulă a gropii de gunoi de la Moara s-ar putea umple încă de la deschidere. Asta dacă se va reloca toată cantitatea de gunoi depozitată pe cele şase platforme temporare existente în judeţ. Şeful Agenţiei de Mediu, Vasile Oşean, este de părere că gunoiul nu ar trebui mutat, aşa cum spune legislaţia, ci gropile temporare ar atrebui închise, în baza unor proiecte.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

