Angela Pitariu Bolnavu a plecat la ceruri, dar sufletul i-a rămas pe pământ pictat în zeci ăi zeci de tablouri. Prietenii ăi familia nu au uitat-o ăi i-au expus lucrările în noua galerie a Muzeului de Istorie din Suceava. Urmăriți parte dintr-un material care va fi difuzat integral duminică, la emisiunea „Între Oameni”, realizată de Oana Șlemco.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

