Consiliul Naţional al Elevilor a sesizat “abuzuri” în unitãţile de învãţãmânt preuniversitar din mai multe judeţe privind purtarea uniformei, între care se aflã şi Suceava. ”Scãderea notei la purtare sau consemnarea absenţei pentru nepurtarea uniformei sunt practici des întâlnite, care contravin legii şi eticii sistemului educaţional”, susţine conducerea Consiliului.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

