În judeţul cu cele mai multe victime decedate în urma accidentelor rutiere, Inspectoratul de Poliţie Suceava a împuternicit la conducerea Serviciul Rutier un tânăr de 29 de ani. Inspectorul Gabriel Apopei este cel mai tânăr şef Serviciu Rutier din ţară. A terminat Academia în 2010. Tânărul îşi propune să scoată mai mulţi poliţişti în stradă la ore critice pentru prevenirea accidentelor.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

