S-a înmuiat asfaltul pe strada “Emil Racoviţă” din cartierul Iţcani al municipiului Suceava. Artera a fost pietruită în mai multe rânduri, dar balastul a dispărut în urma unor lucrări executate de operatorul de gaz. Acum stratul de noroi ajunge şi la 15 centimetri, spre disperarea localnicilor care îşi încalţă copiii cu cizme de cauciuc ca să-i trimită la şcoală, dar şi a şoferilor care riscă să rămâna împotmoliţi.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

