La Suceava a început cea de-a doua ediție a Lunii Diasporei, luna dedicată bucovinenilor de pretudindeni. Evenimentul de lansare, organizat la Consiliul Județean Suceava, a adus la aceeași masă lideri ai comunităților românești din străinătate, reprezentanți ai administrației locale, ai Guvernului României și ai Președinției, cu toții discutând despre provocările cu care se confruntă românii care trăiesc în străinătate și condițiile în care s-ar întoarce acasă.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.


Un comentariu