Taxe locale mai mari în 2018

Pe fondul scăderii impozitului pe venit de la 16% la 10%, la primării vor ajunge mai puțini bani, astfel că bugetul local va putea fi susținut doar prin majorarea taxelor și impozitelor. La Suceava, acest lucru nu s-a mai întâmplat de 10 ani, exceptând situația în care Guvernul a dictat majorări. Și la Botoșani vor fi majorări de taxe și impozite locale în 2018.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close