O gospodărie din comuna Drăgoiești a fost cuprinsă de un incendiu, marți seara, după ce proprietarii au dat foc gunoaielor din grădină. Flăcările au afectat mai multe anexe și acoperișul locuinței. Pentru că numărul incendiilor de vegetație a explodat în ultima vreme, pomperii au luat primele măsuri. Patru persoane au fost sancționate, marți, cu amenzi de câte 2.500 de lei pentru că au dat foc vegetației.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

