Nimeni nu scapă de taxa de parcare de la Spitalul Județean Suceava. În mod inexplicabil, sunt puși la plată chiar și șoferii care nu își parchează mașinile în curtea unității medicale. În final, pacienții sunt cei afectați pentru că trebuie să plateasca cinci lei în plus dacă vin cu taxiul la Urgențe sau Ambulatoriu. Contactat telefonic, purtătorul de cuvânt al unității medicale, Mircea Macovei, ne-a declarat că taxa nu se plăteste pe pacient, ci pe mașină.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

