DSP, amenzi pentru lipsa igienei

În aprilie, inspectorii de la DSP Suceava au făcut aproape 100 de controale, iar cele mai des întâlnite nereguli au fost cele ce țin de lipsa măsurilor de igienă. Mai multe unități de turism și alimentație publică din județ au fost amendate. Parte dintre ele vor fi recontrolate, pentru ca specialiștii DSP au dat măsuri și termene de remediere și vor să se asigure ca problemele au fost rezolvate.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close