Nouă elevi de la scoala gimnazială Bădeuți au fost internați la Spitalul municipal Rădăuți, luni la amiază, cu suspiciună de toxiinfecție alimentară și boală diareică acută. Inspectorii Direcției de Sănătate Publică au demarat o anchetă epidemiologică. Cauza probabilă ar fi laptele distribuit la școală, despre care copii au spus că avea un gust neobișnuit.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

