Luni seara, o porțiune din trotuarul podului de la Milișăuți s-a surpat din cauze deocamdată necunoscute. Vechimea de aproximativ 60 de ani a construcției ar putea fi unul dintre motive. O echipă de specialiști din cadrul Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Iași s-a deplasat la fața locului pentru a evalua situația și a vedea cum poate fi remediată. Până atunci, însă, zona este periculoasă pentru pietoni.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

