Jurnalistul sucevean Cornel Bumbu a murit, vineri noapte, la Spitalul Județean Suceava, acolo unde era internat de două săptămâni după ce a fost depistat pozitiv cu Covid-19. Starea de sănătate i s-a degradat progresiv din cauza virusului, iar vineri noapte a suferit un infarct masiv. Cornel Bumbu și-a început activitatea în presă după Revoluția din 1989, iar în prezent era realizator de emisiuni la Radio Viva FM Suceava.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

