Prefectul județului Suceava, Alexandru Moldovan, a cerut Direcției de Sănătate Publică să crească capacitatea de testare, inclusiv în weekend. Totodată, primarul Ion Lungu cerut ca și Spitalul Județean Suceava să facă teste Covid-19 la cerere, contra cost. Solicitările vin în contextul în care miercuri au fost raportate 34 de noi cazuri de Covid-19 în județul Suceava.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

