14 primari și 205 consilieri locali din județul Suceava au rămas fără mandate chiar înainte de alegerile care vor avea loc duminică, 27 septembrie. Au încetat înainte de termen mandatele primarilor din localitățile Vadu Moldovei, Vicovu de Sus, Capu Câmpului, Ostra, Râşca, Stulpicani, Ulma, Frasin, Frumosu, Moara, Păltinoasa, Valea Moldovei, Stroieşti și Bosanci. Aleșii locali au fost demiși de prefectul județului pentru că au schimbat partidul cu care au câștigat în urmă cu patru ani.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

