Trei algerieni care au trecut ilegal granița dintre Ucraina și România a fost depistați de polițiștii de frontieră, marți seară, în zona Vicovu de Sus. Cei trei bărbați cu vârste între 25 și 33 de ani au declarat că intenționau să ajungă într-un stat din Spațiu Schengen. Polițiștii de frontieră au deschis un dosar penal pentru trecere frauduloasă a frontierei de stat, iar cele trei persoane au fost predate autorităților ucrainene.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

