Peste 5000 de lei au fost donați pentru bătrânii din cămine, în cadrul unui Salon caritabil virtual de carte, „Filantropie și-n pandemie”, desfășurat duminică, pe 1 noiembrie. Fondurile vor fi folosite, în integralitate, pentru achiziționarea de medicamente, materiale sanitare și echipamente de protecție destinate căminelor pentru persoane vârstnice din județul Suceava. Campania continuă, iar donațiile pot fi făcute în conturile Asociației Proiect Pro Europa.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

