La un an de la primul caz de Covid-19 înregistrat în județul Suceava, incidența cazurilor de coronavirus continuă să se afle pe un trend descendent și a ajuns la cea mai mică valoare din ultimele cinci luni. Cu 1,14 persoane diagnosticate pozitiv, județul Suceava a scăzut la valoarea înregistrată în prima parte a lunii octombrie, înainte de al doilea val al pandemiei. Singura localitate din județ care se mai află în zona roșie este comuna Poiana Stampei, cu 4,36 la mie.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

