Mare atenție pentru cine deschideți ușa casei. Un sucevean a reclamat la Poliție că o persoană i-a falsificat semnătura pentru a-i încheia un contract cu un furnizor de electricitate. Florin Neagu susține că, în luna ianuarie, a fost vizitat de doi bărbați care pretindeau că sunt angajați ai furnizorului său de electricitate. Respectivii au verificat contorul, i-au cerut proprietarului actul de identitate, sub pretextul că sunt obligați să își justifice activitatea, l-au fotografiat, după care au plecat. Două luni mai târziu, suceveanul a aflat că are contract cu o altă companie de electricitate, care, la rândul său, a încheiat un parteneriat cu o firmă din Rădăuți pentru a atrage noi abonați.

