Aproximativ 30 de medici de familie, interesați de vaccinarea anti-Covid în propriile cabinete

În județul Suceava, în momentul de față, numai aproximativ 30 de medici de familie din totalul de 283 ar fi dispuși să facă vaccinări anti-Covid 19 în propriile cabinete. Restul nu sunt împotrivă, dar au încă foarte multe nelămuriri despre cum va fi finanțată și organizată această activitate. Autoritățile au anunțat că spre sfârșitul lunii aprilie va începe vaccinarea la medicii de familie, fără programare în platformă. Într-un proiect pilot din care fac parte 50 de medici, primele imunizări s-au făcut în Timișoara.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close