Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, a anunțat că a trimis, luni, solicitarea către două ministere în vederea emiterii acordului necesar cu privire la terenul pe care urmează sa se construiască sediul Facultății de Medicină din Suceava. Terenul se află în incinta Spitalului Județean Suceava, în apropiere de Universitate și de Serviciul de Ambulanță Județean.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

