După un an de la depunerea proiectului de lege în Parlamentul României, dublarea normei de hrană în spitalele din România a fost dublată după votul din Camera Deputaților. Legea prevede un minim de 22 de lei/zi de spitalizare pentru hrana pacienților. Suma de 22 lei/zi va fi actualizată anual cu rata inflației.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

