Bucovina, primitoare de Sărbătorile Pascale

Bucovina a rămas aceeași destinație primitoare și plină de farmec, cu atât mai mult în timpul sărbătorilor pascale, când și natura i-a răsfățat pe turiști cu peisajele sale. În localitățile din preajma celebrelor mănăstiri au fost cele mai căutate locuri de cazare pentru Paști, iar hotelierii găsesc mereu modalități atractive de a-și răsfăța oaspeții. Sunt nelipsite bucatele tradiționale, obiceiurile, dar și facilitățile moderne, toate acestea pe lângă solemnitatea slujbelor religioase în locașurile de cult istorice.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

2 comentarii

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close