Prefectul Alexandru Moldovan susține că ar fi început o serie de demersuri pentru identificarea unui nou spațiu în care să funcționeze instituția până la refacerea Palatului Administrativ. De mai bine de un an, Prefectura ocupă mai multe birouri și săli din clădirea Muzeului de Istorie. Prefectul Moldovan a ținut să precizeze că instituția nu poate plăti chirie pentru birouri. Prin urmare, Prefectura se va muta de la Muzeu doar dacă primește gratuit un alt spațiu în care să funcționeze.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

