Compartimentul de Oncologie Medicală al Spitalului Municipal Rădăuți s-a relocat de la etajul III la etajul IV, iar acum dispune de 16 paturi, față de opt anterior. ”Constituirea Compartimentului de Oncologie Medicală drept unitate de îngrijire de sine stătătoare la nivel de spital creează premisele unei îmbunătățiri a condițiilor de administrare a tratamentului pentru pacienții care duc această grea luptă”, a transmis coordonatoarea compartimentului, medicul specialist Adela Calancea.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

