Centrul de Radioterapie de la Suceava va fi al doilea ca importanță din zona Moldovei, după cel de la Iași. Unitatea, care va fi deschisă peste aproximativ o săptămână, va avea o capacitate de aproximativ 800-900 de pacienți pe an. Aflat în vizită la acest Centru, premierul Ciucă a menționat că Guvernul a aprobat în luna iunie un plan național de luptă împotriva cancerului. Nicolae Ciucă a spus că Guvernul va sprijini CJ Suceava pentru realizarea noilor pavilioane de oncologie, pediatrie și boli infecțioase.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

