Gazoductul care va alimenta municipiul Vatra Dornei a fost pus în funcțiune joi dimineață în prezența prim-ministrului Nicolae Ciucă, aflat într-o vizită de două zile la Suceava. În prezent, Transgaz a început procedurile pentru realizarea proiectului de gazoduct Vatra Dornei-Iacobeni-Borșa care se va lega cu gazoductul de la Vișeul de Sus-Borșa în încercarea de a securiza transportul de gaz natural în Nordul țării de la Est la Vest.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

