”Nu ignorați atenționarea de epidemie de gripă! Purtați mască de protecție!”- este avertismentul unui medic de famile sucevean. Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a precizat, marți, că epidemia de gripă în România ar putea fi declarată pe baza datelor săptămânale care vor fi prezentate joi de Institutul Național de Sănătate Publică (INSP), iar măsurile vizează în principal sistemul de sănătate.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

