Medicul oncolog cercetat pentru că ar fi luat mită de la 62 de bolnavi de cancer într-o singură săptămână a fost eliberat din arestul Inspectoratului de Poliție și plasat în arest la domiciliu. Decizia magistraților Curții de Apel Suceava este definitivă. Șefa Secției de Oncologie a Spitalului Județean Suceava a primit mai multe interdicții. Ea nu are voie să părăsească domiciliul fără acordul organului judiciar, să intre în contact cu martorii și denunțătorii din dosar sau să profeseze ca medic.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

