Pentru prima dată de la izbucnirea scandalului șpăgilor de la Serviciul de Permise Suceava, reprezentanții școlilor de șoferi se vor așeza la masa discuțiilor împreună cu reprezentanții instituției, cei ai Poliției Rutiere și Direcției Generale Anticorupție. Întâlnirea care va avea loc vineri, 31 martie, la sediul Inspectoratului de Poliție, este organizată de conducerea Prefecturii Suceava. Prefectul Alexandru Moldovan ne-a declarat că se vor discuta probleme legate de organizarea examenelor pentru obținerea permisului de conducere și fluidizarea traficului rutier în municipiul Suceava. Anterior, instructorii auto s-au plâns că problemele lor sunt ignorate de autorități și au cerut să se organizeze întâlniri cu reprezentanții instituțiilor abilitate, așa cum se întâmpla pe vremea când Prefectura Suceava era condusă de Mirela Adomnicăi.

