Neamț: Cercetați pentru braconaj piscicol

Doi tineri nemțeni s-au ales cu dosare penale pentru braconaj piscicol. Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bicaz au depistat, în localitatea nemțeană Poiana Teiului, o plasă de pescuit tip monofilament, de aproximativ 40 metri și mai mulți pești de diferite specii. Captura a fost făcută în urma unui control efectuat în trafic, într-un autoturism în care se aflau doi tineri cu vârste de 21, respectiv 25 de ani. În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de pescuitul comercial în habitate piscicole naturale, prin orice metode și mijloace, al peștilor și al altor viețuitoare acvatice, în perioada de prohibiție și producerea, importul, deținerea, comercializarea sau utilizarea uneltelor de plasă tip monofilament.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close