În vara anului 2025, Aeroportul „Ștefan cel Mare” Suceava va oferi o nouă destinație de vacanță, cu zboruri directe către Larnaca, Cipru. Pe lângă rutele deja consacrate spre destinațiile mediteraneene, precum Turcia, Grecia și Egipt sau Tunisia, pasagerii vor putea explora și plajele din Cipru, renumit pentru frumusețea peisajelor și combinația între tradiție și modernitate. Zborurile directe vor adăuga mai multă diversitate opțiunilor de vacanță, iar pachetele de vacanță sunt deja disponibile pentru rezervare la agențiile de turism, potrivit celor de la aeroportul Suceava.
Authors
-
Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.
View all posts -
Adriana Dascălu-Bulină: realizatoare a emisiunilor ”Prima oră” (în direct, în fiecare dimineață, de la 07:00 la 08:00) și ”Acasă în Diaspora” (difuzată marțea, de la ora 20:00), are o experienţă în mass-media (radio, tv, ziar) din anul 1994. A strâns multe premii și nominalizări pentru jurnalism și implicare socială, dar crede că una dintre cele mai mari realizări ale ei este este campania ”Oprește cancerul de col uterin!”, pe care, ca fostă bolnavă, a inițiat-o în anul 2014. Pentru că, nu-i așa?, informarea și prevenția merg mână în mână pentru un stil de viață sănătos și frumos! Colegii spun despre Adriana că este o colegă foarte săritoare, care niciodată nu te lasă la greu. Experienţa acumulată îşi spune cuvântul, fiind echilibrată şi perfecţionistă. În timpul liber face sport, se relaxează cu familia și ascultă heavy metal. Este mama lui Luca, viitor mare fotbalist și este mare iubitoare de pisici și flori!
View all posts