DSP a rămas fără director

Direcția de Sănătate Publică Suceava nu mai are director de pe 8 noiembrie. Ministerul Sănătății nu i-a mai prelungit contractul de management fostei directoare Olivia Vlad. Ea a revenit pe postul de inspector din cadrul instituției. Deocamdată nu se știe cu exactitate cineva va prelua conducerea DSP. Surse neoficiale susțin că PSD ar trebui să vină cu o propunere. Numele care se vehiculează este cel am Danielei Odeh, șefa Biroului de Asistență Medicală și Programe de Sănătate din cadrul instituției. Informația nu a putut fi confirmată oficial. Pe de altă parte, prefectul Alexandru Moldovan susține că a aflat de la reporterul Intermedia că DSP nu mai are director și a spus că aceasta este o dovadă a modului defectuos în care funcționează comunicarea între instituții.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close