2022 a fost un an foarte bun pentru Muzeul Național al Bucovinei. Peste 400.000 de vizitatori au trecut pragul Cetății de Scaun, Muzeului Satului Bucovinean sau al Muzeului de Istorie Suceava. Pe 4 ianuarie s-au împlinit 123 de ani de când un grup de intelectuali suceveni au înființat Societatea “Muzeul”, cu scopul de a păstra și valorifica pentru public vestigiile istorice ale orașului.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

