Singura stație de monitorizare a calității aerului care măsoară poluanții industriali din municipiul Suceava nu mai funcționează din vara anului trecut. Celelalte trei stații aflate în administrarea Agenției de Mediu, care măsoară alte substanțe din aer, au funcționat, dar cu întreruperi. Instituția nu mai are contract de mentenanță a stațiilor din 2021.
Autor
-
View all postsTeleviziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

