Recordul ultimilor 30 de ani pentru Milișăuți: 3,5 milioane de lei din fonduri europene

Primarul orașului Milișăuți, Vasile Cărare, a semnat șapte noi contracte de finanțare prin PNRR, în valoare de aproximativ 3,5 milioane de euro. Această sumă reprezintă cea mai mare sumă atrasă vreodată din fonduri europene, în ultimii 30 de ani, pentru dezvoltarea orașului. În total, de la preluarea mandatului de către primarul Vasile Cărare, micul oraș a atras peste 10,5 milioane de euro din fonduri europene și programe naționale.

Autor

  • Televiziunea INTERMEDIA intră zi de zi în casele sucevenilor, botoșănenilor și nemțenilor cu o grilă diversificată de informații și emisiuni pentru toate gusturile.

    View all posts

Add your comment

Adresa ta de e-mail nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Prin continuarea utilizării acestui site, ești de acord cu utilizarea fișierelor de tip cookie. mai multe informații

Politicile cookie de pe acest site permit utilizarea fișierelor de acest tip pentru a îmbunătăți experiența de navigare. Prin continuarea utilizării acestui site fără modificarea setărilor sau dai click pe ”Accept” sunteți de acord cu această prevedere. Vă puteți răzgândi și vă puteți modifica opțiunile privind aprobarea oricând, revenind la acest site.

Close